آموزش ساخت لینک جوین تلگرام (تصویری)

تلگرام دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

هر کانالی در تلگرام دارای  یک لینک برای پیوستن به آن میباشد. اگر کانالی عمومی باشد دارای لینک عمومی و اگر کانال خصوصی و یا پرایوت (Private) باشد دارای لینک جوین و یا خصوصی میباشد.

تفاوت لینک عمومی و جوین در این است که کاربر با کلیک بر روی لینک عمومی وارد کانال میشود و برای جوین شدن باید مجددا بر روی Join Channel کلیک کنید. اما در لینک جوین، کاربر با کلیک بر روی آن، همان لحظه عضو آن کانال میشود. اما اخیرا تلگرام در بروزرسانی جدید خود این قابلیت برای زمانی گذاشته است که لینک جوین در کانال تلگرام باشد و چنانچه لینک جوین در سایتی باشد و کسی روی آن کلیک کند همانند لینک عمومی باید مجددا بر روی join channel کلیک کند تا عضو آن کانال شود.

برای اینکه لینک جوین کانال را ایجاد کنید باید کانال را برای لحظاتی خصوصی کنید و سپس لینک جوین را ایجاد کنید و در نهایت مجددا کانال را عمومی کنید.

آموزش تصویری مرحله به مرحله ساخت لینک جوین تلگرام در زیر به صورت کامل آمده است.

۱- به صفحه مشخصات کانال رفته و بر روی ۳ نقطه بالا کلیک کنید و سپس گزینه edit را انتخاب کنید.

همانطور که می‌بینید، در این صفحه، نوشته شده که کانال شما در حال حاضر، عمومی یا public است.
 بر روی قسمت Channel Type کلیک کنید.
سپس بر روی Private Channel کلیک کنید.
 پس از اینکه بر روی Private Channel کلیک کردید، لینک جوین مطابق شکل به شما داده خواهد شد.
بر روی لینک جوین کلیک کنید تا کپی شود.
سپس مجددا بر روی Public Channel کلیک کنید.
نکته ۱: توجه کنید که وقتی شما در گام دوم، شناسه عمومی کانال‌تان را حذف کردید، در همان لحظه آن شناسه آزاد می‌شود و هر شخص دیگری می‌تواند آن را تصاحب کند. لذا مراحل فوق را سریع انجام دهید.
 
نکته ۲: همانطور که گفته شد، هر کانال یک شناسه ثابت عددی دارد که همیشه ثابت است. لذا با عمومی خصوصی کردن کانال، اعضاء و مطالب پیشین کانال همگی محفوظ خواهد ماند.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید